Wybierz region

Wybierz miasto

  Bat na Golloba

  Autor: Wojciech Koerber

  2005-11-18, Aktualizacja: 2005-11-18 09:34 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Nasi kandydaci Jarosław Hampel – numer 1 poprzedniego plebiscytu W przerwie między kolejnymi kontuzjami zdążył wywalczyć Drużynowy Puchar Świata Sezon 2005 był dla Jarosława Hampela drogą przez mękę.

  Nasi kandydaci Jarosław Hampel – numer 1 poprzedniego plebiscytu


  W przerwie między kolejnymi kontuzjami zdążył wywalczyć Drużynowy Puchar Świata

  Sezon 2005 był dla Jarosława Hampela drogą przez mękę. W efekcie Mały pozostał papierowym liderem WTS-u, bo na torze wiodło mu się różnie. Gdy w kwietniu koledzy rozpoczynali występy w ekstralidze, on leżał w łóżku z zapaleniem migdałków. Po chorobie musiał wspomagać się kroplówką. Później zerwał ścięgno w lewym kciuku, co kosztowało go miesiąc przerwy. We wrześniu złamał śródręcze, a po stronie strat zapisał też zatrucie pokarmowe i uraz barku podczas GP Czech.
  Szczęście w nieszczęściu, że na początku sierpnia Małemu nic nie dolegało. Wtedy właśnie Stadion Olimpijski był areną finału DPŚ. Biało-czerwoni, po raz pierwszy w 5-letniej historii imprezy, sięgnęli po złoto. Przy pomocy Hampela, który w tym roku dwukrotnie stanął także na podium GP – w Cardiff i Pradze. W pierwszej części sezonu na arenie międzynarodowej prezentował się lepiej od Tomasza Golloba.
  W ekstralidze Hampel nie zawsze stawał na wysokości zadania. Czy brakowało motywacji? – Ja zawsze powtarzam Markowi (Cieślakowi), że Jarka trzeba przed zawodami kopnąć w kostkę, by go pobudzić i trochę rozzłościć – to recepta prezesa Andrzeja Ruski. Tylko czy kostka wytrzyma, dodają złośliwi, biorąc pod uwagę wszelkie urazy bardzo sympatycznego skądinąd zawodnika. •

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)