Wybierz region

Wybierz miasto

  Chcą mieć Wróbla w garści

  Autor: (im)

  2005-11-15, Aktualizacja: 2005-11-15 09:00 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Arka Gdynia, Korona Kielce i KSZO zainteresowane pomocnikiem Górnika Polkowice Kat Śląska Wrocław – Tomasz Wróbel najprawdopodobniej odejdzie w przerwie zimowej z Górnika Polkowice.

  Arka Gdynia, Korona Kielce i KSZO zainteresowane pomocnikiem Górnika Polkowice


  Kat Śląska Wrocław – Tomasz Wróbel najprawdopodobniej odejdzie w przerwie zimowej z Górnika Polkowice. Małym pomocnikiem interesują się m.in. KSZO Ostrowiec, Arka Gdynia i Kolporter Kielce oraz jeden z klubów 2. Bundesligi. – Przed nami trudny mecz z Heko Czermno (sobota, godz. 18.30), który musimy wygrać. Później przyjdzie czas na ewentualne dywagacje – ucina dyskusję Mariusz Jurak.
  Wróbel trafił do Polkowic przed rundą jesienną z trzecioligowego Rozwoju Katowice, gdzie wcześniej pracował trener Marek Koniarek.
  – Jak przyszedłem to tego zespołu, zdziwiłem się, że taki zawodnik gra w III lidze, a nie wyżej. Od początku coś w sobie miał. On zostawiał serce na boisku. Dlatego postanowiłem go zabrać do Polkowic. I nie zawiodłem się. Gra jeszcze lepiej niż w Rozwoju. Przez 90 minut prawie się nie zatrzymuje. Wszędzie jest go pełno, w ataku i w obronie. Dziś dzwonią do mnie różni szkoleniowcy i pytają, czy Wróbel jest do wzięcia. Cieszę się, że udało się go tak wypromować – podkreśla Marek Koniarek.
  Wróbel, razem z Marcinem Jeziornym, jest najlepszym snajperem jedenastki z Polkowic. Do siatki rywali trafił cztery razy. To jego gole przesądziły o wygranych z Widzewem 2:1 i właśnie ze Śląskiem 1:0.
  – Tomek ma dopiero 23 lata. Właśnie układa sobie życie. W poniedziałek (tj. wczoraj – dop. red.) zdawał egzamin na prawo jazdy – dodawał Koniarek.
  – Czy czuję się gwiazdą Górnika? Mojej gry nie rozpatruję w takich kategoriach. Po prostu, robię to co lubię – twierdzi sympatyczny piłkarz.
  Polkowiczanie zrobili zatem złoty interes. – To potwierdzenie, że warto szukać także w niższych ligach. Mamy już kilku innych graczy na oku. Na razie jednak nazwisk ujawniać nie będę, bo konkurencja nie śpi – kończy Mariusz Jurak.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)