Wybierz region

Wybierz miasto

  Dama z kopnięciem - Nasi kandydaci Agnieszka Sypień - mistrzyni świata, Europy i obu Ameryk

  Autor: (WoK)

  2005-11-17, Aktualizacja: 2005-11-17 09:32 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  KARATE KYOKUSHIN To najlepsza zawodniczka w 35-letniej historii karate w Polsce. Trenuje amatorsko, ale wszystko robi jak zawodowiec – krótko, acz treściwie charakteryzuje swoją podopieczną Jacek Lamot, ...

  KARATE KYOKUSHIN To najlepsza zawodniczka w 35-letniej historii karate w Polsce. Trenuje amatorsko, ale wszystko robi jak zawodowiec – krótko, acz treściwie charakteryzuje swoją podopieczną Jacek Lamot, trener Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy.
  Dość powiedzieć, że Agnieszka Sypień ma już na koncie 9 tytułów mistrzyni Europy (ten ostatni wywalczyła niedawno w Warnie). Pozostaje niepokonana od 2002 roku! – Do sportu podchodzi bardzo emocjonalnie i to też jest jej recepta na sukces – dodaje trener Lamot.  Mistrzem technik karate jest także mąż pani Agnieszki, Sylwester. Gdy on odnosił już sukcesy, ona nie miała jeszcze z karate nic wspólnego. – Pamiętam jak kiedyś sędziowie orzekli zwycięstwo Sylwka, po czym zawrócili męża spod szatni, wymienili arbitra, który widział w nim zwycięzcę i zarządzili dogrywkę. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałam. Wtedy odechciało mi się tego sportu – przypomina pochodząca z Polkowic sportsmenka.
  Państwo Sypieniowie prowadzą trzy stoiska mięsne w Halach Strzegomskich na wrocławskim Muchoborze Małym. Pracy jest masa, ale planów jeszcze więcej. Nie tylko stricte sportowych. Zawodniczka WKKK wystartowała w ostatnich wyborach parlamentarnych – z listy Partii Demokratycznej. Do kampanii się nie przyłożyła, z braku czasu rzecz jasna, ale w całym okręgu wrocławskim znalazła się na trzecim miejscu. Być może za rok spróbuje się dostać do rady miasta.
  O rodzinną tradycję dba już 16-letni Patryk Sypień. Niedawno zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Holandii.

  * Do 10 stycznia czekamy na kupony od Państwa. W przeciwieństwie do lat minionych wpisujemy na nim tylko dwa nazwiska – po jednym sportowcu i trenerze (1 głos to 1 punkt). Wielka gala odbędzie się 20 stycznia w dużym studiu TVP Wrocław. Tam też rozlosowana zostanie nagroda główna dla naszych Czytelników, którzy wzięli udział w głosowaniu – peugeot 206!  Agnieszka Sypień
  * Urodzona:
  24.01.1972.
  * Klub: WKKK Wrocław.
  * Sukces: mistrzyni świata, Europy oraz obu Ameryk.
  * Trener: Jacek Lamot.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)