Wybierz region

Wybierz miasto

  Eksportowy debel

  Autor: (im)

  2005-11-21, Aktualizacja: 2005-11-21 09:12 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  TENIS STOŁOWY Lucjan Błaszczyk i Wang Zeng Yi dotarli do finału turnieju Pro Tour. W czwartek mecz Odra – Grenzau Wydawało się, że po kontuzji Tomasza Krzeszewskiego Polska nie będzie już ...

  TENIS STOŁOWY Lucjan Błaszczyk i Wang Zeng Yi dotarli do finału turnieju Pro Tour.
  W czwartek mecz Odra – Grenzau
  Wydawało się, że po kontuzji Tomasza Krzeszewskiego Polska nie będzie już miała tak dobrego debla. Trener kady narodowej Stefan Dryszel postanowił jednak, aby partnerem Lucjana Błaszczyka został zawodnik Odry Roeben Głoska Wang Zeng Yi. Pierwsze próby ich wspólnej gry nie były udane, ale po ostatnim turnieju elitarnego cyklu Pro Tour w Szwecji chyba już nikt nie ma wątpliwości. Błaszczyk i Wandżi dotarli aż do finału, w którym niestety przegrali z parą południowokoreańską Lee Jung Woo i Oh Sang Eunem 1:4 (7-11, 9-11, 8-11, 11-7,3-11). Wcześniej wyeliminowali m.in. defensywnie grających Gionisa Panagiotisa i Joo Se Hyuka 4:3, (12-10 w siódmym secie!) oraz w takim samym stosunku Koreańczyków: Lee Jin Kwona i Ryu Seung Mina.
  – To spory sukces, bowiem od 1997 roku, kiedy to Lucek z Krzeszą wygrali dwa turnieje Pro Tour w Lyonie i Kalmarze, nikt tak daleko nie zaszedł – zaznacza Jerzy Wieczorek, prezes klubu z Głoski.
  Błaszczyka oraz Wang Zeng Yi będzie można zobaczyć w akcji już w czwartek. Tego dnia w Brzegu Dolnym (godz. 18) Odra zagra po raz ostatni przed własną publicznością w Lidze Mistrzów z Grenzau.
  Początek meczu o godz. 18.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)