Wybierz region

Wybierz miasto

  Festiwal skandali

  Autor: Krzysztof Kucharski

  2005-11-16, Aktualizacja: 2005-11-16 10:26 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Rusza przegląd WROSTJA. Od dziś dziesięcioro młodych aktorów będzie walczyć o 10 tysięcy złotych Oj, będzie gorąco. Michał Żebrowski oczaruje widownię jako antyamant.

  Rusza przegląd WROSTJA. Od dziś dziesięcioro młodych aktorów będzie walczyć o 10 tysięcy złotych

  Oj, będzie gorąco. Michał Żebrowski oczaruje widownię jako antyamant. Belgijka Veronika Lemier pokaże, co panna młoda ma pod suknią ślubną. Następca tronu z Kamerunu Felix Kama poczęstuje publiczność ślimakami, a Andrzej Grabowski usmaży jajecznicę

  Przy tym repertuarze może się zdarzyć, że część widzów będzie wychodzić z niektórych spektakli, trzaskając drzwiami. A nie wspomnieliśmy jeszcze o Ewie Kasprzyk – aktorka opowie historię gwiazdy porno Patty Diphusa na podstawie prozy hiszpańskiego reżysera skandalisty Pedro Almodovara.
  Haust dobrej sztuki
  „Doktora Hausta”, o psychoanalityku i alkoholiku, Wojciech Kuczok napisał specjalnie dla Michała Żebrowskiego. Monodram zebrał najgorsze recenzje od krytyków, co wcale nie przeszkadza, żeby w całej Polsce publiczność przychodziła go oglądać w nadkompletach.
  Belgijska aktorka Veronika Lemier w „Manon – 45 kg – 7000 m” gra pannę młodą nie tylko odsłaniającą co ma pod ślubną suknią, ale uświadamiającą sobie, że właściwie nie została wydana za mąż, ale sprzedana mężczyźnie.
  Natomiast aktorka narodowego teatru Słowenii Mirjana Śajinović, prywatnie partnerka życiowa Michała Litwińca, szefa Art Cafe pod Kalamburem, przypomni ostatnie chwile historycznych postaci, które kończą się... wypróżnieniem.
  Znakomity aktor Andrzej Grabowski, większości znany jako Ferdynand Kiepski, na oczach wszystkich usmaży sobie jajecznicę, która wyląduje na jego głowie i troszkę spryska tłuszczem pierwsze rzędy.
  Wreszcie Wojciech Pszoniak przedstawi nam „Belfra”, maltretowanego przez rozwydrzonych uczniów. Tak nas będą prowokowali artyści, chcąc jednak przy okazji opowiedzieć coś ważnego o życiu.
  Teatr za tysiące
  Już o godzinie 15 rozpoczną dziś pracę jurorzy: Janusz Degler, Bogusław Kierc, Aleksander Maksymiak, Irena Jun i Lech Śliwonik. Każdy z nich ma do dyspozycji 2000 zł i swoją nagrodę przyzna indywidualnie, uzasadniając publicznie swój wybór.
  W ciągu dwóch dni będą oceniać dziesięć spektakli młodych aktorów, w tym trzech wrocławianek: Magdaleny Engelmajer, Sylwii Góry-Weber i Agaty Kucińskiej.
  Skandalizujące gwiazdy wkroczą na scenę w piątek, a spotkania potrwają do poniedziałku.
  Bilety na WROSTJA można kupować we wrocławskim Ośrodku Kultury i Sztuki (Rynek-Ratusz 24). Kosztują od 5 do 50 zł. Szczegółowy program na stronie www.wrostja.art.pl i pod numerem telefonu (071) 344 10 46.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)