Wybierz miasto

Księżniczki jesieni - Szczypiornistki Zagłębia wciąż niepokonane, pogrom Jelfy

Autor: Zbigniew Próchniak

2005-11-21, Aktualizacja: 2005-11-21 09:54 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Piłkarki ręczne z Lubina zakończyły pierwszą rundę rozgrywek ekstraklasy bez porażki Wprawdzie zremisowały dwa spotkania, ale wyszły obronną ręką z najtrudniejszych opresji.

Piłkarki ręczne z Lubina zakończyły pierwszą rundę rozgrywek ekstraklasy bez porażki

Wprawdzie zremisowały dwa spotkania, ale wyszły obronną ręką z najtrudniejszych opresji. A w Koszalinie wykazały się nie lada wyczynem, na finiszu odrobiły 8-bramkową stratę.
    Już na początku meczu mogliśmy prowadzić 5:0, ale nasze akcje kończyły się fiaskiem. Po prostu, to była nasza niefrasobliwość – mówił po meczu Zbigniew Rutka, drugi trener. Mimo to Zagłębie w pierwszej połowie dyktowało tempo i miało przewagę jednej bramki. I tak zakończyła się pierwsza część spotkania.
    Niestety, druga połowa nie była już tak pomyślna dla lubinianek. W zespole AZS Politechniki Koszalin dobrze spisywała się bramkarka Iwona Pabich, była reprezentantka Polski. Gospodynie miały już Zagłębie na widelcu, prowadząc 26:18. Jednak wtedy podopieczne Bożeny Karkut pokazały swoje prawdziwe oblicze. W 52 minucie bramkowy serial rozpoczęła Kaja Daszewska. Potem po trzy bramki zdobyły Małgorzata Młot, Chorwatka Kordić (z rzutów karnych), a jedną Orzeszka. W ciągu 8 minut szczypiornistki Zagłębia zniwelowały różnicę, doprowadzając do remisu. – Na tak gorącym terenie remis jest sukcesem. Zakończyliśmy pierwszą rundę bez porażki. To duże osiągnięcie – podsumował trener Zbigniew Rutka. •

AZS AWFiS Gdańsk 46
    Jelfa Jelenia Góra 26
    do przerwy 25:14
    AZS: Sadowska, Skwirowska - Tyda, Stachowska 5, Kuliś 4, Łabul 4, Bołtromiuk 2, Knitter 1, Chudzik 2, Kudłacz 11, Wilamowska 9, Strzałkowska 7, Szymańska 1. Kary: 10 minut
    Jelfa: Kowalczyk, Czarna - Oreszczuk 7, Bąkowska, Czekaj 1, Buchcic 1, Bogusławska, Kaczyńska 3, Przygodzka 4, Gęga 1, Augustyniak 9. Kary: 14 minut.

AZS Koszalin 26
    Zagłębie Lubin 26
    do przerwy 11:12
    Zagłębie: Kubisztal,
    Ćwirko - Jakubowska 0, Ciepłowska 2, Młot 7, Daszewska 5, Jacek 1, Kordić 9,
    Krynicka 1, Ziółkowska 0, Romańczukiewicz 0, Orzeszka 1.
    Kary 8 min.
    AZS: Pabich, Stroińska - Sudnik, Pociecha, Żołyniak, Jarzyna 9, Dworczak 5, Skipor 2, Chmiel 1, Szafulska 5, Swatko 4.
    Kary 10 min.

Ekstraklasa kobiet
    Wyniki meczów
    11. kolejki:
    AZS Katowice – Łącznościowiec Szczecin 19:25 (7:13), EB Start Elbląg – Piotrcovia 21:29 (7:14), Sośnica Gliwice
    – Zgoda Ruda Śl. 23:22 (12:14), SPR ICom Lublin – Vive Kielce 33:29 (19:15).