Wybierz region

Wybierz miasto

  Lekarz lub dyrektor

  Autor: Bartłomiej Knapik

  2005-11-17, Aktualizacja: 2005-11-17 09:29 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Rafał Holanowski i Krzysztof Grzelczyk to najpoważniejsi kandydaci na wojewodę dolnośląskiego W Prawie i Sprawiedliwości wrze. Tydzień po wotum zaufania dla gabinetu Kazimierza Marcinkiewicza dolnośląskie frakcje tej ...

  Rafał Holanowski i Krzysztof Grzelczyk to najpoważniejsi kandydaci na wojewodę dolnośląskiego
  W Prawie i Sprawiedliwości wrze. Tydzień po wotum zaufania dla gabinetu Kazimierza Marcinkiewicza dolnośląskie frakcje tej partii walczą o to, kto zostanie nowym wojewodą

  I tylko sędzia w tym sporze, minister administracji Ludwik Dorn, jeszcze się na ten temat nie wypowiedział.
  – Wiem, ze wszyscy się spodziewają, że wkrótce przedstawimy nowych wojewodów, ale tym razem tak szybko nie będzie. W tej chwili powstaje zespół ekspertów, który będzie oceniał kandydatury – mówi Tomasz Składowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
  Z naszych informacji wynika, że ministerstwo porzuciło już pomysł przywożenia do Wrocławia urzędnika z innego regionu. – Oczywiście lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości będą mieli wpływ na kandydatury – tłumaczy Składowski.
  – O tym, kto zostanie wojewodą, zadecyduje Ludwik Dorn. Nie będziemy komentować plotek na ten temat – twierdzi Dawid Jackiewicz, wrocławski poseł PiS.
  Z naszych informacji wynika, że Jackiewicz i inni młodzi działacze tej partii mają swojego kandydata. Jest nim wrocławski radny i lekarz Rafał Holanowski.
  – Ja mogę tylko powtórzyć, że decyzja należy do ministra – powiedział wrocławski radny, gdy spotkaliśmy go kilka dni temu w Sejmie.
  Wiadomo natomiast, że działacze byłego AWS-u – m.in. poseł Wiesław Kilian i senator Andrzej Jaroch – popierają Mirosława Jasińskiego, który był już wojewodą wrocławskim na początku lat 90.
  W ostatnich dniach na giełdzie nazwisk kandydatów pojawiło się jeszcze jedno: dyrektora biura współpracy z zagranicą we wrocławskim magistracie Krzysztofa Grzelczyka.
  – Żadnych propozycji nie otrzymałem – mówi Grzelczyk. Jest on długoletnim znajomym Adama Lipińskiego, sekretarza stanu w kancelarii premiera Marcinkiewicza, trzeciej osoby w PiS-ie. Trzeba dodać, że Grzelczyk był członkiem Porozumienia Centrum, poprzedniej partii braci Kaczyńskich.
  Gdyby się jednak okazało, że politycy PiS-u nie dogadają się w sprawie tych kandydatur, mogą zdecydować się na kompromis. W takim przypadku w grę wchodziłaby osoba Romana Kulczyckiego, który w latach 1998-2002 był zastępcą burmistrza Lwówka Śląskiego.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)