Wybierz region

Wybierz miasto

  <b>Urzędnicy z kilku gmin będą walczyć o próbne egzaminy w podstawówkach i gimnazjach</b>

  Autor: (ANA, WOJ)

  2005-11-16, Aktualizacja: 2005-11-16 09:55 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Koniec wspomagania Okręgowa Komisja Egzaminacyjna nie przygotuje w tym roku próbnego sprawdzianu dla klas szóstych w szkołach podstawowych ani dla klas trzecich gimnazjów. Pisaliśmy o tym wczoraj.

  Koniec wspomagania
  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna nie przygotuje w tym roku próbnego sprawdzianu dla klas szóstych w szkołach podstawowych ani dla klas trzecich gimnazjów. Pisaliśmy o tym wczoraj. Nauczyciele będą musieli sami opracować zadania na próbny egzamin, jeśli będą chcieli go przeprowadzić. Nie wszystkim rodzicom podoba się taka perspektywa. Podobnie jak i urzędnikom. Andrzej Beker z wydziału edukacji wrocławskiego magistratu zamierza rozmawiać na ten temat z szefami OKE. Podobny pomysł mają pracownicy oświaty ze Środy Śląskiej.
  – Próbny egzamin powinien być taki sam dla wszystkich uczniów – mówi Krzysztof Peryga z tamtejszego magistratu.
  OKE tłumaczy, że nie neguje potrzeby próbnych egzaminów, ale od tego roku nie będzie już przygotowywało ich dla podstawówek i gimnazjów. Nie ma zamiaru zasiąść w tym roku do napisania próbnych zadań dla całego Dolnego Śląska.
  – O tym, że w tym roku nie będziemy już przygotowywać nowych materiałów pomocniczych informowaliśmy dyrektorów szkół już pod koniec wakacji – mówi Wojciech Małecki, dyrektor wrocławskiego OKE. – Jesteśmy instytucją, powołaną do wspomagania szkół, ale tak jak wszędzie obowiązuje nas zasada wygaszania wspomagania.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)