Wybierz region

Wybierz miasto

  Z Motyką na Rosjan

  Autor: Wojciech Koerber

  2005-11-16, Aktualizacja: 2005-11-16 09:25 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Podopieczny Adama Medyńskiego to pierwszy polski indywidualny mistrz Europy w szpadzie Nasz 53. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku rusza z kopyta. Do 10 stycznia czekamy na kupony.

  Podopieczny Adama Medyńskiego to pierwszy polski indywidualny mistrz Europy w szpadzie
  Nasz 53. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku rusza z kopyta. Do 10 stycznia czekamy na kupony. W przeciwieństwie do lat minionych wpisujemy na nim tylko dwa nazwiska – po jednym sportowcu i trenerze (1 głos to 1 punkt). Wielka gala odbędzie się 20 stycznia w studiu TVP Wrocław. Tam też rozlosowana zostanie nagroda główna dla naszych Czytelników, którzy wzięli udział w głosowaniu – peugeot 206!
  Przedstawianie sylwetek kandydatów rozpoczynamy od Tomasza Motyki – podwójnego mistrza Europy z węgierskiego Zalaegerszeg. W finale turnieju indywidualnego wrocławianin pokonał swojego idola, Rosjanina Pawła Kołobkowa (ten naród to szpadowa potęga).
  – Szanowałem go i nadal go szanuję, bo to najlepszy zawodnik w historii męskiej szpady. Paweł jest po prostu kompletnym zawodnikiem, ma złote medale z MŚ, ME i igrzysk. Ale ma też już 35 lat i chyba jest trochę zmęczony – mówił nam Motyka.
  Niewiele brakowało, a kilka lat temu wrocławianin rzuciłby szermierkę. – Po dwóch latach nauki zrezygnowałem z prawa, by wyjechać do USA. Tam miałem rozpocząć studiowanie nauk społecznych, ale z powodu jakichś problemów proceduralnych ten wyjazd nie doszedł do skutku. Dobrze się stało, że ktoś się z kimś nie dogadał. Bo w USA szermierkę, jeśli w ogóle, uprawiałbym tylko amatorsko – przyznał szpadzista, interesujący się psychologią sportu i biznesu. •


  Tomasz Motyka
  * Ur.: 8.05.1981 we Wrocławiu.
  * Klub: AZS AWF Wrocław.
  * Trener klubowy: Adam Medyński.
  * Dziewczyna: Natalia.
  * Sukcesy: podwójny mistrz Europy Zalaegerszeg 2005,
  brąz (indywidualnie) ME Bourges 2003, dwa srebra (drużynowo) ME Moskwa 2002 i Kopenhaga 2004.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)