Wybierz region

Wybierz miasto

  Załapie się na mundial?

  Autor: (mik)

  2005-11-21, Aktualizacja: 2005-11-21 09:42 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Nasi kandydaci. Dziś Wojciech Łobodziński – najlepszy piłkarz Zagłębia Lubin Wojciech Łobodziński w reprezentacji Polski? Nasze zdjęcie nie kłamie.

  Nasi kandydaci. Dziś Wojciech Łobodziński – najlepszy piłkarz Zagłębia Lubin


  Wojciech Łobodziński w reprezentacji Polski? Nasze zdjęcie nie kłamie. Łobo wystąpił w tym roku w kadrze B i był jednym z lepszych piłkarzy meczu z Austrią, który został rozegrany na stadionie przy ul. Oporowskiej. Do awansu do dorosłej reprezentacji Pawła Janasa to nie wystarczyło, ale przy takich postępach, jakie systematycznie czyni prawy pomocnik Zagłębia Lubin, nie jest wykluczony nawet jego wyjazd na mistrzostwa świata. Selekcja wszak – jak zapowiada selekcjoner – trwać będzie do końca maja. A Łobodziński ma spore doświadczenie w międzynarodowych imprezach. Wystarczy tylko wspomnieć, że w 2001 roku wywalczył mistrzostwo Europy 18-latków. – Bardzo dobry zawodnik i świetny kolega – mówi o nim Mateusz Żytko, partner z zespołu. – Miał bardzo udany poprzedni sezon. W obecnym spisuje się równie dobrze i na pewno zasłużył na nominację gazety. Nie wiem, czy wygra, ale ja kupon wytnę i na niego zagłosuję – dodaje Żytko.
  Czym w tym roku błysnął prawoskrzydłowy? Z drużyną Zagłębia trafił na wiosnę do finału Pucharu Polski i był jednym z głównych architektów zwycięskich, półfinałowych bojów z Wisłą Kraków. Tę samą Białą Gwiazdę pogrążył swoimi efektownymi rajdami w jesiennym meczu obu drużyn w Lubinie.
  W całym roku zdobył w sumie dla miedziowych 9 goli, co jak na pomocnika jest świetnym wynikiem. Dla niego najważniejsze są jednak asysty, a tych miał jeszcze więcej. Bezsprzecznie to najlepszy piłkarz grający obecnie w klubach Dolnego Śląska.  Wojciech Łobodziński

  Urodzony: 20.10.1982 w Bydgoszczy
  Wzrost: 188 cm
  Waga: 80 kg
  Pozycja: napastnik, prawoskrzydłowy
  Kariera klubowa: Zawisza Bydgoszcz, Stomil Olsztyn, Wisła Płock, Zagłębie Lubin
  Sukcesy: wicemistrz Europy do lat 16 (1999), mistrz Europy do lat 18 (2001)

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)