Bobby McFerrin, legendarny wokalista, wystąpi dziś (12 maja) w Narodowym Forum Muzyki.

Bobby McFerrin śpiewa w czterooktawowej skali głosu. Zdobył 10 nagród Grammy, sprzedał 20 milionów płyt, jest twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku pt. "Don’t Worry, Be Happy". Do Wrocławia przyjeżdża z projektem "Circlesongs". Wrocławski koncert jest częścią europejskiej trasy artysty.
Razem z nim wystąpią Joey Blake – bas, David Worm – tenor i wokalny perkusista oraz dwunastu wokalistów śpiewających a cappella, wybranych specjalnie na tę okazję.W programie znalazły się utwory nawiązujące do tradycji śpiewu chorałowego i muzyki sakralnej, wariacje na temat world music, afrykańskich zaśpiewów i indyjskich rag oraz melorecytacja. „Circlesongs to hołd dla tradycji wspólnego śpiewania. Od początku historii ludzie śpiewali razem w grupach: z radości i z żalu, przy zabawie i aby zająć czas – wyjaśnia McFerrin. – Zawsze czułem, że śpiewanie bez słów sprawia, że jedna piosenka jest tysiącem piosenek, ponieważ ludzie, którzy ją słyszą, mogą przynieść własne historie”.
Wśród wybranych na tę okazję wokalistów znalazła się Olga Szomańska, wrocławianka, dziś pracująca przede wszystkim w Warszawie. Olga Szomańska śpiewa sopranem, znana jest z m.in. z „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika) od czterech lat gra Marzenkę Laskowską w serialu "M jak miłość". Z Markiem Bałatą, Ewą Urygą i zespołem Spirituals Singers Band występowała jako solistka, w skomponowanej przez Włodzimierza Szomańskiego mszy „Missa Gospel’s”, wydanej na płycie CD w 2001 roku. Z Janem Radwanem zaśpiewała piosenkę do czołówki serialu „Pierwsza miłość”, emitowanego w Polsacie. Olga Szomańska gra w musicalu „Czarownice z Eastwick” w Teatrze Syrena, a także w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w tytułowej roli Deloris van Cartier w musicalu „Zakonnica w przebraniu” w reż. Jacka Mikołajczyka. Jest laureatką "Srebrnej Twarzy" za udział w programie rozrywkowym "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".
Koncert zacznie się o godz. 20 w NFM przy pl. Wolności we Wrocławiu. Zostały jeszcze ostatnie miejsca, bilety po 179 zł.

Olga Szomańska i Andrea BocelliWarto wspomnieć, że to Olga Szomańska śpiewała we Wrocławiu ze słynnym tenorem Andreą Bocellim, podczas poprzedzającego Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 koncertu w 2015 roku na Stadionie Wrocław. Razem zaśpiewali przebój "Vivere".

CZYTAJ
Olga Szomańska i Andrea Bocelli

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!