rojekt przygotowany przez Gminę Bystrzyca Kłodzka, dotyczący inwestycji w oświatę, został najwyżej oceniony przez władze wojewódzkie. Podzieliły one fundusze dotacyjne w kwocie ponad 9,6 mln zł na wnioski zgłoszone z Obszaru Strategicznej Interwencji tworzonego przez powiaty: kłodzki, dzierżoniowski i ząbkowicki.

Pozytywnie oceniono siedem zadań, przy czym najwyżej projekt pn. "Wyposażenie pracowni w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej oraz w Zespole Szkół w Wilkanowie". Na 100 możliwych punktów, zdobył on aż 81,41 pkt. Za nim idzie dotacja w kwocie 148 979,71 zł przy zadaniu oszacowanym na 178 270,25 zł.
Miło nam poinformować, że pozytywną ocenę przeszedł też projekt pn. "Równajmy szanse - dobudowa do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pławnicy dwóch sal lekcyjnych z przeznaczeniem na pracownię przyrodniczą i komputerową" - Fundacja Równi, Choć Różni. Przyznano mu 61,00 pkt i dofinansowanie w wysokości 430 800,40 zł przy inwestycji wartej 506 824,00 zł.
Środki na dofinansowanie zapewnia Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014 - 2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!