(© FOT. NATALIA WELLMANN)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trwa remont sanatorium Dąbrówka w Długopolu-Zdroju (gmina Bystrzyca Kłodzka). Jeden ze sztandarowych obiektów w uzdrowisku przejdzie prawdziwą metamorfozę, a dzięki kompleksowej modernizacji podwyższony zostanie jego standard.

Do dyspozycji kuracjuszy przygotowanych zostanie 49 miejsc w pokojach 1,2 i 3-osobowych z łazienkami. W budynku powstanie baza zabiegowa i czynne będą gabinety lekarskie. Cały obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zamontowana będzie m.in. nowoczesna winda. Oprócz tego w budynku działać ma dobrze wyposażona kuchnia, sala restauracyjna na 150 miejsc, a nad nią taras do leżakowania na świeżym powietrzu. Dąbrówka zyska też nową elewację, budynek zostanie ocieplony i wymienione będą wszystkie instalacje.
Koszt robót to 4 mln zł, z czego 1,1 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej, pozyskana przez spółkę Uzdrowisko Lądek-Długopole. Modernizacja potrwać ma do grudnia tego roku, ale być może uda się zakończyć remont nieco wcześniej.
Warto dodać, że gruntowny remont przechodzi też miejscowy park zdrojowy. Tę inwestycję realizuje gmina Bystrzyca Kłodzka. Całkowity jej koszt to ok. 5 mln zł, z czego 3,5 mln zł to unijna dotacja. Zakres robót jest bardzo duży. Główne zadania to budowa amfiteatru, przebudowa spacerowych alejek, budowa nowych fontan i wymiana oświetlenia. Oprócz tego, część starych drzew zostanie usunięta, a w ich miejsce posadzone będą nowe.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!