Tak doborowej obsady Memoriał im. Jerzego Klempela, rozgrywany od 5 lat w Dzierżoniowie, jeszcze nie miał. W szóstej edycji turnieju, poświęconego pamięci najlepszego w historii polskiego szczypiornisty i jednego z ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tak doborowej obsady Memoriał im. Jerzego Klempela, rozgrywany od 5 lat w Dzierżoniowie, jeszcze nie miał. W szóstej edycji turnieju, poświęconego pamięci najlepszego w historii polskiego szczypiornisty i jednego z najlepszych na świecie, weźmie udział 12 zespołów z Polski i zagranicy.


W Dzierżoniowie, gdzie dziś o godz. 15 rozpocznie się trwający do niedzieli memoriał, zobaczymy wicemistrza Polski - Wisłę Płock. Podopieczni Flemminga Olivera Jensena przyjechali w najsilniejszym składzie, ze swoją duńską gwiazdą na lewym rozegraniu Larsem Madsenem (205 cm i 116 kg). Z polskich drużyn w turnieju zagra jeszcze pięciu przedstawicieli ekstraklasy: MMTS Kwidzyn, OPO Gdańsk (dawny AZS AWF) oraz Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów i AS-BAU Śląsk Wrocław.

Polskim klubom nie będzie łatwo walczyć o końcowe zwycięstwo, bowiem z zagranicy przyjechali utytułowani rywale. Mieszkow Brześć to wicemistrz Białorusi. Z Ukrainy przyjechały trzy najlepsze zespoły: ZTR Zaporoże (mistrz kraju), Budiewielnik Kijów (wicemistrz) oraz Portownik Jużnyj (3. miejsce). Banik Karvina to z kolei wicemistrz Czech, a niemiecki ASG Ahlen zajął w minonym sezonie 4. miejsce w grupie północnej 2. Bundesligi.


Dziś od godz. 15 zobaczymy sześć spotkań. M.in. o g. 16 Śląsk zagra z ASG Ahlen, o 17 Zagłębie z Wisłą, a o 19 Chrobry z Karviną. Jutro i w sobotę gry rozpoczną się od godz. 9 i potrwają aż do 21 (w piątek o g. 11 Śląsk zmierzy się z Zagłębiem). W niedzielę mecze o miejsca 3-12 od g. 9.30, a finał zostanie rozegrany o g. 14.30.

Szczegółowy terminarz wszystkich spotkań (w sumie zostanie rozegranych 36 meczów) można znaleźć na stronie www.hotelosir.pl.To trzeba wiedzieć o turnieju

Termin: 20-23 sierpnia
Miejsce: hala OSiR-u w Dzierżoniowie.
Grupa A: Mieszkow Brześć (Białoruś), ZTR Zaporoże (Ukraina), ASG Ahlen (Niemcy). Wisła Płock, Zagłębie Lubin, AS-BAU Śląsk Wrocław.
Grupa B: Budiewielnik Browary Kijów (Ukraina), Portownik Jużnyj (Ukraina), Banik Karvina (Czechy), OPO RP Gdańsk, MMTS Kwidzyn, Chrobry Głogów.

System rozgrywek:
w grupie każdy gra z każdym 2 x 20 minut. W niedzielnym finale (godz. 14.30) spotkają się dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Od godz. 9.30 będą rozgrywane spotkania o miejsca 3-12.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!