Wrocławski Dom Maklerski przeprowadza prywatną emisję akcji dwóch spółek z naszego miasta: Komfort -Klimy S.A. oraz Grupy Prawno-Finansowej CAUSA S.A. Pierwsza firma chce pozyskać od inwestorów 1,7 mln złotych, druga ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wrocławski Dom Maklerski przeprowadza prywatną emisję akcji dwóch spółek z naszego miasta: Komfort -Klimy S.A. oraz Grupy Prawno-Finansowej CAUSA S.A. Pierwsza firma chce pozyskać od inwestorów 1,7 mln złotych, druga 1,2 mln złotych. Obydwie spółki mają zadebiutować na giełdowym rynku New Connect pod koniec września.

Prywatna emisja akcji oznacza, że szczegółowe informacje ekonomiczne o spółkach nie są powszechnie udostępniane. Każdy, kto będzie chciał kupić akcje tych przedsiębiorstw, może jednak takie dane uzyskać we Wrocławskim Domu Maklerskim. Następnie akcje tych spółek mają być notowane na New Connect.

Jest to alternatywny rynek Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Utworzono go w 2007 roku dla młodych i szybko rozwijających się spółek. Wrocławski Dom Maklerski, którego akcje też są notowane na New Connect, wprowadził tam wiele innych takich przedsiębiorstw, w tym z Wrocławia m.in. Security System Integration (systemy alarmowe), PGS Software (tworzenie oprogramowania dla firm, głównie z Europy Zachodniej) czy Blue Tax Group (doradztwo gospodarcze).

Najważniejsze jednak dla potencjalnych inwestorów jest to, czy i ile będą mogli zarobić na kupnie akcji Komfort Klimy S.A. oraz Grupy Prawno-Finansowej CAUSA S.A. To będzie zależało od tego, jak się te firmy będą rozwijać, ale przede wszystkim od koniunktury na rynku akcji, która jednak nie jest najlepsza.

Komfort-Klima S.A. specjalizuje się w projektowaniu i realizacji instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych.
- Rozpoczęliśmy już rozmowy z potencjalnymi inwestorami i jesteśmy optymistami- mówi Robert Kopeć, prezes Komfort-Klimy S.A. - Zależy nam, aby na NewConnect zadebiutować tuż po wakacjach. 1,7 mln zł, o które prosimy inwestorów, chcemy przeznaczyć na rozwój sieci oddziałów w Polsce oraz na zróżnicowanie zakresu naszych usług.
- Prowadzimy biznes w branży doradztwa prawno-finansowego - mówi z kolei Piotr Szalbierz, prezes zarządu GPF CAUSA S.A. - Pozyskane z giełdy pieniądze przeznaczymy głównie na inwestycje w infrastrukturę informatyczną oraz rozwój sieci placówek w największych miastach Polski.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!