Górnik Wałbrzych - Lechia Dzierżoniów 1:0

Bartosz Ogrodnik
Michał Oświęcimka (po prawej) strzelił zwycięskiego gola w meczu III ligi przeciwko Lechii Dzierżoniów. (foto z archiwum) Dariusz Gdesz
W meczu 3. kolejki III ligi Górnik Wałbrzych całkiem zasłużenie pokonał na własnym boisku drużynę Lechii Dzierżoniów 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w 85.minucie Michał Oświęcimka.

Zawodnicy Górnika wyszli na boisko z jedną myślą - chcieli zmazać plamę po ubiegłotygodniowej porażce w Karninie. Do meczu z Lechią biało-niebiescy wyszli bardzo zmotywowani i niemal od początku zaatakowali bramkę strzeżoną przez Łukasza Malca. Podopieczni Roberta Bubnowicza byli jednak tego mocno nieskuteczni. Nawet gdy udało im się pokonać golkipera Lechii (w 36. minucie bramka Sawickiego), to arbiter główny nie uznał bramki z powodu spalonego. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania zawodnik gości ujrzał czerwoną kartkę, co wykorzystali Górnicy. Prostopadłe podanie Mateusza Sawickiego przejął Michał Oświęcimka i sprytnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Górnik Wałbrzych zainkasował kolejne trzy punkty na własnym boisku.

Po tym meczu wałbrzyszanie zajmują 5. miejsce w tabeli III ligi mając na swoim koncie 6 punktów. Prowadzi z kompletem oczek KS Polkowice. W następnej kolejce Górnik zagra na wyjeździe z ekipą Foto-Higiena Gać, którzy zajmują 12. miejsce z dorobkiem 3 punktów.

Górnik Wałbrzych - Lechia Dzierżoniów 1:0 (0:0)
Oświęcimka 85.

Górnik: Jarosiński - Michalak D., Tyktor, Orzech, Surmaj - Sawicki, Oświęcimka, Morawski (81 Uszczyk), Radziemski (67 Rytko), Migalski (76 Sobiesierski) - Orłowski