Juniorzy Górnika przegrali ze Śląskiem Wrocław i nie awansowali do Centralnek Ligi Juniorów

Paweł Gołębiowski
Młodzi piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali 0:5 ze Śląskiem Wrocław pojedynek decydujący o awansie do Centralnej Ligi Juniorów.

Młodzi piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali 0:5 ze Śląskiem Wrocław pojedynek decydujący o awansie do Centralnej Ligi Juniorów. Szkoda, bo szczęście było wyjątkowo blisko. Podopieczni trenera Piotra Przerywacza mają sobą bardzo udany sezon. W decydującej fazie pokonali Miedź Legnica i musieli jeszcze uzyskać korzystny rezultat ze Śląskiem. Można było mieć na to nadzieję, bo wcześniej wrocławianie długo męczyli się z Miedzią i wygrali dopiero po serii rzutów karnych. Bezpośredni pojedynek Górnika ze Śląskiem pokazał jednak, że ekipa ze stolicy dolnego Ślaska jest bardzo mocna.
Do przerwy Górnik prowadził jeszcze wyrównaną walkę i przegrywał tylko 0:1. Po zmianie stron wrocławianie osiągnęli już jednak zdecydowana przewagę, którą udokumentowali kolejnymi trafieniami. Na pewno Śląskowi nie poszłoby tak łatwo gdyby nie dwie czerwone kartki, które zobaczyli chłopcy trenera Przerywacza. Najpierw w 62. minucie z boiska musiał zejść Hubert Grędziński, a w 83. minucie Damian Migalski.