Rozpoczyna się wielkie świętowanie w Twierdzy Kłodzkiej. Imprezy, koncerty i jarmarki potrwają do niedzieli. A to wszystko w ramach IV Dni Twierdzy. Obchody rozpoczynają się w czwartek o godz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rozpoczyna się wielkie świętowanie w Twierdzy Kłodzkiej. Imprezy, koncerty i jarmarki potrwają do niedzieli. A to wszystko w ramach IV Dni Twierdzy.


Obchody rozpoczynają się w czwartek o godz. 18 na kłodzkim Rynku koncertami folkowymi. Od piątku, od godz. 10, Rynek zmieni się w wielki jarmark. Będzie można obejrzeć albo kupić lokalne wyroby artystyczne i produkowane w okolicy ekologiczne nalewki, miody, dżemy oraz wypieki. W piątkowy wieczór, o godz. 18, Kłodzko organizuje kulinarne widowisko plenerowe "Biesiada Hrabiego i Hrabiny". Kucharze przygotują m.in. wielki kocioł polskiego żuru (800 litrów). Wielkiemu biesiadowaniu towarzyszyć będą koncerty zespołów muzyki dawnej i folkowej. Wstęp na tę część imprezy kosztuje 5 zł.

W sobotę po południu i wieczorem w murach Twierdzy rozegra się wielka walka - rekonstrukcja historycznej bitwy o Twierdzę sprzed dwóch wieków. W tym wydarzeniu ma wziąć udział 250 osób. O godz. 20 wszyscy będą mogli posłuchać rocka w wykonaniu grup: Hurt, Załoga G oraz laureata Fryderyków - zespołu Coma.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!