Koszykarze Górnika Trans.eu Mazbud i Dorala Zatkamy Nysy nie przegrali w tym sezonie meczu

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych mają w bieżącym sezonie znakomity bilans spotkań. Grali pięć razy i pięć razy zwyciężyli. Beniaminek w ostatniej kolejce pokonał w hali wałbrzyskiego Aqua-Zdroju 77:63 Obrę Kościan

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych mają dotąd w bieżącym sezonie znakomity bilans spotkań. Grali pięć razy i pięć razy zwyciężyli. Beniaminek jest oczywiście liderem II ligi. W ostatniej kolejce pokonał w hali wałbrzyskiego Aqua-Zdroju 77:63 (22:17, 21:12, 13:19, 21:15) drużynę BC Obra Kościan. Wałbrzyszanie świetnie spisujący się w bieżących rozgrywkach musieli jednak w ten meczu włożyć trochę wysiłku, aby „zgarnąć całą pulę”. Co prawda zespół trenera Arkadiusza Chlebdy po pierwszej połowie spotkania prowadził już 43:29 i wydawało się, że odniesie łatwe zwycięstwo. Jednak goście trzecią kwartę wygrali 19:13 i przed ostatnią częścią spotkania było już tylko 56:48 dla Górnika Trans.eu TWS Mazbud. Kiedy na 1,37 min przed końcem spotkania ambitnie walczący goście trafili za trzy punkty i przegrywali 63:70, grę w swoje ręce wzięli doświadczeni gracze naszej drużyny. Glapiński trafił dwa rzuty wolne, później Józefowicz rzucił „trójkę”, a Iwański dołożył 2 punkty po szybkim ataku i było po meczu. Punkty dla wałbrzyszan zdobyli w tym meczu: Niesobski 19, Niedźwiedzki 14, Glapiński 13, Iwański 9, Rzeszowski 8, Józefowicz 7, Myślak 4, Borzemski 2, Suchodolski 1.
Goryczy porażki nie zaznali w bieżącym sezonie także koszykarze Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko. Rozegrali dotąd cztery mecze. W ostatnim wygrali na wyjeździe 78:67 (20:20, 18:20, 20:14, 20:13) z zespołem Biofarm Basket Suchy Las. Silny zespół gospodarzy po dwóch, pierwszych kwartach prowadził minimalnie 40:38. W drugiej połowie spotkania skutecznie grający Doral Zetkama Nysa wypracował wyraźną przewagę. Punkty dla drużyny z Kłodzka zdobyli: Weiss, Bartkowiak 12, Płatek 12, Wojciechowski 12, Kowalski 11, Kucia 11, Radwański 5.
Teraz Doral Zetkama Nysa zagra 2 listopada o godz. 17 u siebie z Muszkietarami Nowa Sól, a Górnik Trans.eu TWS Mazbud zmierzy się 8 listopada o godz. 19 we własnej hali z Biofarmem Basketem Suchy Las.