Koszykarze Górnika Trans.eu TWS-Mazbud Wałbrzych pokonali wrocławian, a Doral Nysa Obrę Kościan

Paweł Gołębiowski Fot. Dariusz Gdesz
Świetnie zaczęli sezon koszykarze Górnika Trans.eu TWS-Mazbud Wałbrzych, beniaminka II ligi. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy pokonali w hali Aqua-Zdroju 75:61 Exact Systems Śląsk Wrocław.

Świetnie zaczęli sezon koszykarze Górnika Trans.eu TWS-Mazbud Wałbrzych, beniaminka II ligi. Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy pokonali w hali Aqua-Zdroju 75:61 (24:10, 16:24, 20:10, 15:17) drużynę Exact Systems Śląsk Wrocław.
Wracający na II-ligowe parkiety wałbrzyszanie zaczęli pojedynek z dużym animuszem i szybko objęli prowadzenie 14:0. Znakomicie w pierwszej kwarcie grał zwłaszcza Piotr Niedźwiedzki, środkowy gospodarzy, a niewiele ustępował mu rozgrywający Rafał Glapiński. W efekcie wrocławianie długo nie mogli „otrząsnąć się” i po pierwszej kwarcie Górnik Trans.eu TWS-Mazbud miał już przewagę 14 punktów. W drugiej odsłonie okazało się jednak, że wałbrzyszanie nie potrafią utrzymać tak wysokiego tempa i poziomu przez cały czas. Przytrafiło im się trochę nieudanych zagrań w ataku i w obronie i goście odrobili część strat. Na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu ekipy trenera Chlebdy już tylko 40:34. Na szczęście przestój Górnika Trans.eu TWS-Mazbud nie trwał długo i w trzeciej kwarcie nasz zespół znowu zaczął budować sporą przewagę. Kiedy przed ostatnią częścią gry gospodarze wygrywali 60:44 i do tego prezentowali się lepiej od wrocławian, widać już było, że tego meczu na pewno nie przegrają. Dzięki wyraźnemu zwycięstwo wałbrzyszanie zostali pierwszym liderem tabeli.
Punkty dla Górnika w inauguracyjnym spotkaniu zdobyli: Niedźwiedzki 26, Suchodolski 10, Iwański 8, Stochmiałek 8, Glapiński 7, Józefowicz 6, Niesobski 6, Krzymiński 2, Ratajczak 2. Teraz 11 października wałbrzyszanie zmierzą się na wyjeździe z Muszkieterami Nowa Sól. Bardzo dobrze zaczęli też sezon koszykarze innego II-ligowca z naszego regionu – Dorala Nysy Kłodzko. Zespół z Kłodzka pokonał na wyjeździe 79:77 (21:20, 23:21, 18:20, 18:15) Obrę Kościan. Mecz w Kościanie był bardzo zacięty i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Podopieczni trenera Marcina Radomskiego wyszli jednak z tej wojny nerwów zwycięsko. Punkty dla Dorala Nysy zdobyli: Weiss 18, Kucia 13, Wojciechowski 12, Bartkowiak 12, Kowalski 10, Radwański 9 , Płatek 5.