Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali w Aqua-Zdroju 98:81 Albę Chorzów

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych w drugim meczu drugiej fazy sezonu II ligi odnieśli drugie zwycięstwo. Ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy pokonała tym razem na swoim parkiecie 98:81 Albę Chorzów. Świetny mecz rozegrał Bartłomiej Ratajczak, który po pierwszej kwarcie miał na koncie 15 punktów

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych w drugim meczu drugiej fazy sezonu II ligi odnieśli drugie zwycięstwo. Ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy pokonała tym razem na swoim parkiecie 98:81 Albę Chorzów. Wygrana jest wyraźna i zasłużona, ale po pierwszej kwarcie zanosiło się na prawdziwy pogrom gości z Górnego Śląska. Wałbrzyszanie po 10. minutach prowadzili już bowiem 38:16. W tej części spotkania znakomicie dysponowany Bartłomiej Ratajczak sam zdobył 15 punktów, czyli niemal tyle co cała drużyna z Chorzowa.
W drugiej kwarcie jednak Alba „wróciła do gry” i pokazała, że wie na czym polega koszykówka. Goście wygrali tę część spotkania 27:17 i przed zmianą stron przegrywali już tylko 33:55. Przewaga Górnika Trans.eu TWS Mazbud co prawda zmalała, ale gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W efekcie ich zwycięstwo w drugiej połowie spotkania nie było zagrożone, a przed końcem meczu „odskoczyli” jeszcze na 17 punktów.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – Alba Chorzów 98:81 (38:16, 17:27, 18:20, 25:18)

Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Ratajczak 27, Niedźwiedzki 18, Niesobski 14, Józefowicz 12, Glapiński 11, Suchodolski 4, Stochmiałek 4, Rzeszowski 3, Adranowicz 3, Kołaczyński 2, Iwański 0, Krzymiński 0.