Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych przegrali zaległy mecz z Muszkieterami Nowa Sól

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych przegrali u siebie 60:64 zaległy mecz z Muszkieterami Nowa Sól. Była to druga porażka wałbrzyszan w tym sezonie i pierwsza przed własną publicznością.

Koszykarze II-ligowego Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych przegrali u siebie 60:64 zaległy mecz z Muszkieterami Nowa Sól. Była to druga porażka wałbrzyszan w tym sezonie i pierwsza przed własną publicznością. Zespół trenera Arkadiusza Chlebdy zaczął spotkanie od wygrania pierwszej kwarty 19:13, ale później było już znacznie gorzej. Po drugiej kwarcie goście doprowadzili do remisu 35:35, a w trzeciej wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. Koszykarze Górnika razili nieskutecznością. Właściwie nie zwiódł tylko Piotr Niedźwiedzki, ale na przykład Adrian Stochmiałek na 9 rzutów z gry trafił tylko raz. Po tym meczu Górnik, pomimo porażki jest i tak liderem tabeli, mając w dorobku o jeden punkt więcej od Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko. Muszkieterowie awansowali na trzecią pozycję. W następnej kolejce wałbrzyszanie stracą jednak pierwsze miejsce, bo będą pauzowali. Doral Zetkama Nysa zagra natomiast na wyjeździe z...Muszkieterami. Jeśli wygra, wyprzedzi koszykarzy Górnika o jeden punkt, a jeśli przegra to zrówna się z nimi.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych - Muszkieterowie Nowa Sól 60:64 (19:13, 16:22, 10:14, 15:15)

Górnik: Niedźwiedzki 20 (10 zb), Iwański 9, Niesobski 8, Glapiński 7 (6 as), Józefowicz 6, Suchodolski 4, Rzeszowski 3, Stochmiałek 3, Myślak 0.

Muszkieterowie: M. Chodkiewicz 18, Trubacz 14, Der 10, M. Zywert 7, A. Chodkiewicz 5, Pełka 4, Rajewicz 4, Krawczyk 2, Chorągwicki 0.