Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud wygrali 13 mecz w sezonie - pokonali Obrę Kościan

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali na wyjeździe 88:78 BC Obra Kościan. Było to 13 zwycięstwo wałbrzyszan w ich 14 meczu w sezonie II ligi. Także 13 pojedynek wygrał Doral Zetkama Nysa Kłodzko

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali na wyjeździe 88:78 BC Obra Kościan. Było to 13 zwycięstwo wałbrzyszan w ich 14 meczu w sezonie II ligi. Zespół trenera Arkadiusza Chlebdy jest wiceliderem tabeli z identycznym dorobkiem punktowym jaki ma lider - Doral Zetkama Nysa Kłodzko. Wałbrzyszanie zaczęli pojedynek z niżej notowanymi gospodarzami (zajmują ostatnie miejsce w tabeli) od przegrania pierwszej kwarty 20:24. Prowadzenie Obry utrzymało się do połowy spotkania, kiedy wygrywała jeszcze 49:46. Po zmianie stron gospodarzom nie wystarczyło już „sił i środków" do powstrzymania wałbrzyszan.
Zwycięstwo odniósł też Doral Zetkama Nysa, który pokonał u siebie 70:56 Biofarm Basket Suchy Las, trzeci zespół w stawce. Rywal był silny, ale lider pokazał klasę i prowadził od początku do końca spotkania.

BC Obra Kościan - Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 78:88 (24:20, 25:26, 11:21, 18:21)
Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Glapiński 20, Józefowicz 16, Niesobski 16, Niedźwiedzki 16, Suchodolski 10, Rzeszowski 6, Ratajczak 2, Myślak 2.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Biofarm Basket Suchy Las 70:56 (15:10, 23:21, 17:10, 15:15)
Doral Zetkama Nysa: Weiss 19, Kucia 17, Wojciechowski 15, Płatek 9, Bartkowiak 5, Kowalski 3, Radwański 2.