Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali po dogrywce mecz sparingowy w Pogonią Prudnik

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych, beniaminka I ligi, maja za sobą kolejny mecz sparingowy w trakcie przygotowań do sezonu. Tym razem wałbrzyszanie przegrali w hali Aqua Zdroju 77:81 z Pogonią Prudnik.

Zespół z Prudnika będzie pierwszym przeciwnikiem Górnika Trans.eu w rozgrywkach, które rozpoczną się już 29 września. Pojedynek odbędzie się w Wałbrzychu.

Teraz, w meczu kontrolnym walka pomiędzy tymi zespołami była bardzo zacięta i wyrównana. Wałbrzyszanie grający bez swojego podstawowego centra - Piotr Niedźwiedzkiego, po czterech kwartach remisowali z Pogonią 68:68. do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była zatem dogrywka. W niej minimalnie lepsi byli goście.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Pogoń Prudnik 77:81 (14:15,17:20,19:15,18:18 d:9:13)

Górnik Trans.eu: Durski 18, Kruszczyński 15, Krzywdziński 11, Spała 10, Der 8, Glapiński 7, Ratajczak 4, Wróbel 4

Pogoń: Nowakowski 15, Prostak 13, Pisarczyk 12, Stalicki 11, Szpyrka 10, Mordzak 8, Antczak 7, Krawczyk 5, Jakieła 0, Topolski 0.