W ciągu kilku najbliższych dni na Forum Musicum będzie się wiele działo. Już dzisiejszego wieczoru w Teatrze Lalek zabrzmi muzyka XVIII-wieczna na historycznych klarnetach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W ciągu kilku najbliższych dni na Forum Musicum będzie się wiele działo. Już dzisiejszego wieczoru w Teatrze Lalek zabrzmi muzyka XVIII-wieczna na historycznych klarnetach. Tajniki dętego, drewnianego instrumentu odkryje Christian Leitherer, specjalista w tej dziedzinie, a dzięki niemu przekonamy się m.in., jak brzmi i wygląda chalumeau (używany w baroku instrument przypominający kształtem flet prosty). W niedzielę z kolei na scenie letniej Teatru Lalek zobaczymy widowisko zwane "Baletem narodów", czyli tańce polskie, czeskie, słowackie i węgierskie plus ich barokowe transfiguracje. Wszystkie układy choreograficzne wykona słynny krakowski zespół Cracovia Danza z nieocenioną Romaną Agnel, która pielęgnuje historyczną kulturę taneczną. Zespołowi towarzyszyć będą Collegium Marianum z Pragi oraz Solamente naturali z Bratysławy.


W poniedziałek w Teatrze Lalek posłuchamy muzyki na obój ze zbiorów drezdeńskich, z okresu, kiedy w tym wspaniałym mieście panowali August II Mocny i August III. Melomanów ucieszy obecność na scenie zwłaszcza oboisty Marka Niewiedziała z Wrocławskiej Orkiestry Barokowej.
We wtorek w Teatrze Lalek królować będą barokowe utwory na flet, np. Jeana-Marie Leclair'a.
A w środę wydarzenie bez precedensu - wykonanie całego cyklu wokalnego "Piękna młynarka" Franza Schuberta. Trudnego zadania interpretacji podjęli się Piotr Olech (alt) i towarzysząca mu Ewa Prawucka (fortepian).

Forum Musicum
wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20
Bilety: 10-15 zł


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!