Nie pij wody w Dusznikach-Zdroju!

Na terenie Dusznik-Zdroju obowiązuje bezwzględny zakaz picia wody z wodociągów miejskich. Takie oświadczenie wystosował dziś do mieszkańców miasta Dusznicki Zakład Komulany. Wody tej można używać wyłącznie do celów gospodarczych (mycie podłóg, spłukiwanie toalety). Beczkowozy z wodą spotkać można na: ul. Słowackiego (parking naprzeciwko DZK sp. z o.o.), rynku (przy Urzędzie Miejskim , parking przy Hali Sportowejl, ul. Zdrojowej (przy posesji nr 20), ul. Chopina (przy wejściu do Parku Zdrojowego). Wodę pobierać można w godzinach 9-21.
 Archiwum Polska Press

- W związku z pogorszeniem jakości wody w ostatnim okresie oraz koniecznością wzmożonego działania w zakresie uzdatniania wody i oczyszczania sieci wodociągowej uprasza się o stosowanie wody z miejskiej sieci jedynie do celów gospodarczych (tj. mycia podłóg i innych powierzchni, spłukiwania toalet) do odwołania. Wkrótce powiadomimy Państwa o zastępczych punktach poboru wody - czytamy w komunikacie Dusznickiego Zakładu Komulanego w Dusznikach-Zdroju.

Sytuację uspokaja prezes Dusznickiego Zakładu Komulanego, Grzegorz Pytlowany.- Otrzymaliśmy informację z sanepidu, że stan wody jest nieznacznie pogorszony. Dostaliśmy zalecenia, żeby intensywniej uzdatnić wodę. Stąd będzie w niej więcej m.in. chloru. Właśnie dlatego wydaliśmy ten komunikat - mówi Grzegorz Pytlowany. Słabą jakość wody wykazała wczorajsza próbka. Jak informują nas mieszkańcy, w mieście praktycznie nie można już kupić wody w butelkach pięciolitrowych.

Brunatny kolor wody

W Dusznikach-Zdroju problemy z wodą występują już mniej więcej od tygodnia. Właśnie wtedy zaczęła ona przybierać brunatną barwę. Jak twierdzi prezes Pytlowany, nie miało to wpływu jednak na jej jakość, ponieważ wszystkie wcześniejsze próbki nie wykazywały problemów. -Kolor wziął się z humusu, który z racji bliskości przy ujęciu wody torfowisk, przenikał do wody. Nie miał on żadnego wpływu na jej jakość - mówi Grzegorz Pytlowany.

Docierają do nas głosy mieszkańców, którzy już od kilku dni skarżą się na problemy żołądkowe. Ich zdaniem może to mieć związek z wodą. - Od około trzech dni mam biegunkę. Wcześniej myślałem, że to może jelitówka, po dzisiejszej informacji sam już nie wiem, czy to nie przez tę wodę. To zabawne, że wcześniej, kiedy była ona brudna mogliśmy ją pić, a teraz, kiedy już jest czysta to nie możemy - mówi nam jeden z mieszkańców.

Jeszcze dzisiaj SANEPID pobierze kolejną próbkę, która zdecyduje o tym, czy stan alarmowy zostanie zażegnany.

RED.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.12.2018, 16:33

A ja ucieklam z sanatorium, gdy wstrzymano nam zabiegi "mokre", zamknęli basen i zakazali używać wody - nawet prysznica! Jestem w swoim domu i przyjmuję biseptol.

11.12.2018, 22:16

Jesteśmy w uzdrowisku , zakaz kąpieli,mycia rąk oraz ograniczona liczba zabiegów.

10.12.2018, 07:33

Ciekawe czy jak podłącza ,,wieżowce'' ,,zieleńcowe'' to instalacja wodno-kanalizacyjna wytrzyma , tak o się zastanawiam ,bo dawniej jedyne co to woda przelewała się przez filtry , po powodzi też nie było wody ale to było kiedyś....

09.12.2018, 18:40

Uzdrowisko Duszniki Zdrój 😂😂😂😂😂😂😂

09.12.2018, 18:39

Wstyd

08.12.2018, 10:04

Kiedyś padało 2 tygodnie i woda była czysta a teraz popada 1 dzień i całe gówno z zieleńca leci w kranie pozatym mamy rury azbestowe i nikt ich nie wymienia

08.12.2018, 09:30

Ja w zeszłym tygodniu z niedzieli na poniedziałek meczyłam się cała noc, miałam silne bóle brzucha i wysoką gorączkę. Myślałam że to niestrawność - teraz już wiem że się poczęslowałam jakimś bakcylem z wody. A od poniedziałku i tak pilismy butelkową bo nikt normalny by się tego rdzawego śmierdzącego syfu nie napił. A teraz przy zakazie - o dziwo! Woda czysta jak łza! Brak słów....

08.12.2018, 00:59

Panie Mieszkaniec mam pytanie. Rury I studzienki kanalizacyjne które między innymi układaliśmy w roku 2000 w okolicach kościoła? obecnie do czego służą? Pominę fakt że że kilku właścicieli terenów nie wyraziło zgody na wykopy pod kanalizację w tamtym czasie!

07.12.2018, 17:32

Cały syf z Zieleńca spływa, normalne pod deszczach i na wiosnę. Tylko tym razem budowy większe to i problem dłużej trwa. Ciekawe ile w tej wodzie jest fekalii z pozbawionej kanalizacji Zieleniec Ski Arena, gdzie co drugie szambo jest nieszczelne, lub celowo odsączki w glebę wpuszczone. Nie wspominając o biednych inwestorach, których nawet na obsianie stoków trawą nie stać. A Torfowisko blisko, tylko szkoda, że Pan Prezes nie wie, albo głupa udaje, że nie wie, że ujęcia są na ciekach spod Zieleńca, a nie Torfowiska wypływających! Na torfowisku woda brunatna, ale czysta, a w rurach o zielenieckie gówna wzbogacona.

07.12.2018, 16:56

Jeśli, jak twierdzą, stan wody jest nieznacznie pogorszony to dlaczego nie można używać jej nawet do mycia się???? Nie chcą opublikować wyników badań na stronie internetowej chociaż mieszkańcy o to proszą. Jest to co najmniej podejrzane.

07.12.2018, 16:46

To tylko Pan Prezes twierdzi, że jakość się nie zmieniła. Woda śmierdziała, była brązowa, nawet po przegotowaniu drapało w gardle jak się ją wypiło. Każdy normalny człowiek już dawno przestał ją pić i kupuje butelkowaną. Tak jest po każdym, najmniejszym nawet deszczyku i nic z tym nie robią. Dopiero teraz wydali zakaz korzystania z wody. I co? Przeczekają i dalej nie zrobią nic, żeby takie sytuacje się nie powtarzały.