(© www.duszniki.pl)

Władze Dusznik-Zdroju pojadą do Pragi na spotkanie inaugurujące polsko-czeski projekt budowy wież. Taka budowla powstanie na Orlicy.

W Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze odbędzie się spotkanie inaugurujące projekt „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy - część wschodnia”. Jest to projekt zakładający budowę jedenastu wież widokowych. Jedna z nich powstanie w Dusznikach- Zdroju.

W budowę wieży widokowej na Orlicy (1084 metry) zainwestuje gmina Duszniki Zdrój, korzystając ze środków Unii Europejskiej.

-Wieża dusznicka zostanie umiejscowiona w najbliższej odległości od szczytu Orlicy (należącej do Korony Gór Polski i do Korony Sudetów Polskich), przy granicy polsko-czeskiej, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na panoramę Gór Orlickich. Będzie można dotrzeć do niej po istniejącej gruntowej drodze, którą biegnie czerwony i zielony szlak turystyczny. Projekt zakłada wyposażenie wieży w lunetę widokową, czterech stołów, osiem ławek oraz dwa stojaki na rowery - czytamy na stronie Dusznik-Zdroju.

W ramach projektu utworzone ponadto zostaną dwa czesko-polskie punkty informacji turystycznej.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!