Piłkarze Górnika Wałbrzych nie dali rady Zagłębiu Lubin w wyjazdowym sparingu

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz

Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych przegrali 1:3 wyjazdowy sparing z Zagłębiem Lubin. Zagłębie, które jest wiceliderem I -ligi miało w tym meczu zdecydowaną przewagę. Zespół z Lubina już do przerwy prowadził 3:0 po golach Krzysztofa Piątka (17, 45 min) oraz Łukasza Janoszki (19 min).
Po zmianie stron Górnik, w którym roiło się od testowanych zawodników, strzelił jednak honorowego gola i nie pozwolił rywalom na kolejne trafienia.
Bramkę dla wałbrzyszan zdobył w 50 min. Rafał Figiel. Następny mecz Górnik rozegra w sobotę, 14 lutego na wyjeździe z I-ligową Miedzią Legnica.
W sparingu z Zagłębiem w wyjściowym składzie Górnika Wałbrzych byli: Przemysław Cichocki, Grzegorz Michalak, Michał Oświęcimka, Kamil Śmiałowski oraz aż 7 testowanych zawodników. Wśród testowanych był bramkarz z Lubina (II zespół Zagłębia) – Piotr Smołuch.