Piłkarze Górnika Wałbrzych odnieśli zwycięstwo w czwartym meczu sparingowym - pokonali AKS Strzegom

Paweł Gołębiowski
Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych rozegrali czwarty sparing w czasie przygotowań do sezonu. Tym razem pokonali na swoim stadionie 4:1 IV-ligowy AKS Strzegom

Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych rozegrali czwarty sparing w czasie przygotowań do sezonu. Tym razem pokonali na swoim stadionie 4:1 IV-ligowy AKS Strzegom. To spory postęp, bo we wcześniejszych meczach kontrolnych przegrali: 0:4 z Zagłębiem Lubin, 0:2 z GKS-em Katowice i zremisowali 1:1 z Odrą Opole, przy czym w tym ostatnim meczu trafienie dla Górnika było samobójczym golem Odry.
Pojedynek z AKS-em zaczął się od dość wyrównanej gry. Górnik objął jednak prowadzenie po golu Jana Rytko. Na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Marcin Folc. Przed końcem pierwszej połowy kontaktową bramkę dla gości zdobył Mateusz Werner. Po przerwie wałbrzyszanie uzyskali wyraźną przewagę i bramki dla nich zdobyli: Mateusz Krzymiński i Marcin Orłowski.

Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski – Dariusz Michalak, Przemysław Cichocki, Mateusz Sawicki, Filipe – Tomasz Wepa, Jan Rytko, Bartosz Szepeta, Kamil Śmiałowski – Marcin Folc, Kamil Mańkowski. Od 46. minuty grali także: Grzegorz Michalak, Michał Łaski, Marcin Orłowski, Mateusz Krzymiński, Adrian Moszyk.

AKS Strzegom: Nowak – Traczykowski, zawodnik testowany, Bęś, Bober, Domaradzki, Sobczak, Demirow, zawodnik testowany, Dobrowolski, Werner - II połowie weszli : zawodnik testowany, Gawlak, Rosiak, Nitarski, Krupnik, Rogowicz, Matuszak, Jaszowski, zawodnik testowany, Kruk