Piłkarze Górnika Wałbrzych odpadli z Pucharu Polski i mogą już myśleć o ruszającej 8 sierpnia lidze

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych nie zdołali sprawić niespodzianki i przegrali u siebie 0:2 z Wigrami Suwałki mecz I rundy Pucharu Polski. Górnik to III-ligowiec, a Wigry grają w I lidze i na boisku widać było różnicę poziomów.

Piłkarze Górnika Wałbrzych nie zdołali sprawić niespodzianki i przegrali u siebie 0:2 z Wigrami Suwałki mecz I rundy Pucharu Polski. Górnik to III-ligowiec, a Wigry grają w I lidze i na boisku widać było różnicę poziomów. Wałbrzyszanie długo jednak radzili sobie całkiem nieźle i pierwszą bramkę stracili dopiero końcówce pierwszej połowy, w 44. minucie po golu Dawida Makaradze. Gospodarze w tej części spotkania przeprowadzili jednak także kilka groźnych akcji, po których byli bliscy strzelenia gola. Druga część spotkania nie była już tak udana. W 53. minucie gola dla ekipy z Suwałk zdobył Mateusz Żebrowski i było 2:0. Do tego Wigry posiadały przewagę, a kiedy w 78. minucie Grzegorz Michalak i w 88. minucie Mateusz Sawicki zobaczyli czerwone kartki i zeszli z boiska właściwie jasne stało się, że Górnik nie awansuje do II rundy PP. Gdyby nie znakomite interwencje bramkarza Kamila Jarosińskiego porażka wałbrzyszan mogłaby być jeszcze wyższa.