Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali 0:2 z Górnikiem Łęczna, ale zaprezentowali się nieźle

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych mają za sobą pierwszy mecz sparingowy w czasie przygotowań do rundy wiosennej sezonu. Wałbrzyszanie przegrali u siebie 0:2 (0:0) z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna

Piłkarze Górnika Wałbrzych mają za sobą pierwszy mecz sparingowy w czasie przygotowań do rundy wiosennej sezonu. Wałbrzyszanie przegrali u siebie 0:2 (0:0) z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna. To przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę, że nasz II-ligowiec to zespół znajdujący się obecnie w strefie spadkowej i czeka go walka o utrzymanie. Przebywająca na obozie w Aqua-Zdroju ekipa z Łęcznej jest znacznie wyżej notowana. Tymczasem pierwsza połowa spotkania, w której zespoły wystąpiły w najsilniejszych składach zakończyła się bezbramkowym remisem. Gospodarze mogli nawet prowadził, ale po strzale Damiana Migalskiego piłka odbiła się od słupka. W meczu w naszym II-ligowcu dobrze zaprezentował się zwłaszcza Rafał Figiel, testowany pomocnik występujący ostatnio w Chrobrym Głogów. W sparingu z byli sprawdzani też: Kamil Czapla, bramkarz Lecha II Poznań oraz pomocnik tego zespołu Arkadiusz Gieraszek. Patryk Bębenek ostatnio grający w Olimpii Kowary, Koreańczyk Jong Pyeong-Jeong oraz powracający do Górnika Dominik Radziemski.

Górnik Wałbrzych - Górnik Łęczna 0:2 (0:0)
Shpëtim Hasani 62, Lukáš Bielák 86

Górnik Wałbrzych: Czapla, Orzech, Wepa, Cichocki, Sawicki, Radziemski, G. Michalak, Gieraszek, Figiel, Orłowski, Folc (30 Migalski).
II polowa: Czapla- D.Michalak, Tyktor, Krzymiński, Surmaj, Radziemski (70 Sawicki), Figiel (60 Bronisławski), Bębenek, Rytko, Śmiałowski, Migalski (60 Jeong-Pyeong )

Górnik Łęczna: (I połowa) Silvio Rodić, Paweł Sasin, Marcin Kalkowski, Tomislav Božić, Patrik Mráz – Grzegorz Bonin, Veljko Nikitović, Filip Burkhardt, Tomasz Nowak, Miroslav Božok, Piotr Okuniewicz. (II połowa) Sergiusz Prusak, Łukasz Mierzejewski, Patryk Burzyński, Andrij Hurśkyj, Wojciech Kalinowski, Sebastian Szałachowski, Lukáš Bielák, zawodnik testowany I, Paweł Buzała, zawodnik testowany II, Shpëtim Hasani.