Piłkarze Górnika Wałbrzych w 15 kolejce przegrali już 12 raz

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Piłkarze Górnika Wałbrzych nie zdołali sprawić niespodzianki w meczu ze Stalą Mielec. Nasz II-ligowiec przegrał w Mielcu 1:3.

Piłkarze Górnika Wałbrzych nie zdołali sprawić niespodzianki w meczu ze Stalą Mielec. Nasz II-ligowiec przegrał w Mielcu 1:3. Z jednym zwycięstwem, dwoma remisami i dwunastoma porażkami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Spotkanie ze Stalą wałbrzyszanie zaczęli nawet całkiem nieźle. W 17. minucie po uderzeniu głową Marcina Orłowskiego piłka odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy, następnie od linii bramkowej i wyszła w pole. W 34. minucie po faulu na jednym z wałbrzyszan sędzia podyktował rzut karny dla Górnika. Marcin Folc wykorzystał jedenastkę i goście prowadzili 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie Górnik znowu jednak był zespołem, który kibice dobrze znają z bieżącego sezonu. Błędy, nieporozumienia i niemoc w ataku. W efekcie gospodarze strzelili trzy gole nie tracąc żadnego i było po meczu.

Stal Mielec – Górnik Wałbrzych 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Marcin Folc (34 k.), 1:1 Rafał Jankowski (51), 2:1 Sebastian Duda (58), 3:1 Kamil Radulj (88)

Górnik: Janiczak, Filipe, Tyktor, Wepa, Cichocki, Sawicki, Bronisławski (68 Mańkowski), G. Michalak, Oświęcimka (77 Śmiałowski), Folc (61 Moszyk), Orłowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani