Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali pierwszy mecz w sezonie, stało się to dopiero w 14 kolejce

Paweł Gołębiowski
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika wreszcie odnieśli zwycięstwo. Udało im się to dopiero w 14 kolejce sezonu. Nasz II-ligowiec pokonał na swoim stadionie 1:0 (1:0) Puszczę Niepołomice.

Piłkarze wałbrzyskiego Górnika wreszcie odnieśli zwycięstwo. Udało im się to dopiero w 14 kolejce sezonu. Nasz II-ligowiec pokonał na swoim stadionie 1:0 (1:0) Puszczę Niepołomice. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Marcin Orłowski. Napastnik Górnika dostał w 19. minucie dobre podanie i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Andrzejem Sobieszczykiem, ładnie go przelobował. Piłka powędrowała nad bramkarzem gości i trafiła do siatki. Znalazła się w niej także w 38 minucie, ale sędzia uznał, że Mateusz Sawicki był na pozycji spalonej. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron goście ruszyli do ataku. Mieli wyraźną przewagę, ale gola nie strzelili. Górnik „zgarnął” zatem 3 punkty, ale nadal jest na ostatnim miejscu w tabeli ze stratą 4 pkt. do przedostatniej Limanovii Limanowa. Teraz w piątek, 31 października o godz. 17 wałbrzyszanie zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Górnik Wałbrzych – Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Marcin Orłowski (19)

Górnik: Janiczak, Cichocki, Tyktor, Wepa, Filipe, Oświęcimka, Sawicki, G. Michalak, Bronisławski, Folc (71 Mańkowski), Orłowski.