(© ZSP nr 1 Kłodzko )

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku już niebawem wylecą na praktyki do trzech europejskich państw. Kształcący się w technikum logistyk i technik budownictwa od 19 maja będą przebywać na Malcie, we Włoszech i w Hiszpanii, gdzie podniosą swoje kwalifikacje w lokalnych firmach.

W projekcie bierze udział 40 uczniów. Po zakończonych praktykach zdobędą oni certyfikaty Europass Mobilność i ECVET. Przed wyjazdem wszyscy uczniowie dodatkowo uczestniczyli w kursach językowych z języka angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Dla uczestników projektu przeprowadzono także szkolenia kulturowe z danego kraju.

Uczniowie z grupy maltańskiej na przykład dowiedzieli się, że na Malcie ruch jest lewostronny, poznali miejscowe zwyczaje, zasady obowiązujące w pracy. Wszyscy wypełniali CV oraz obowiązkowo przeprowadzali konwersację w języku angielskim z koordynatorami z krajów docelowych przez komunikator sieciowy. Dodatkowym elementem wpływającym na atrakcyjność praktyk zagranicznych jest program kulturowy i uczniowie będą mieli możliwość poznania historii i kultury danego kraju.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!