JEDLINA-ZDRÓJ W najbliższy weekend, w uzdrowisku organizowany jest po raz siódmy Dolnośląski Festiwal Zupy. Restauratorzy oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych mogą się zgłaszać do kolejnej edycji, której finał ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
JEDLINA-ZDRÓJ W najbliższy weekend, w uzdrowisku organizowany jest po raz siódmy Dolnośląski Festiwal Zupy. Restauratorzy oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych mogą się zgłaszać do kolejnej edycji, której finał zaplanowano na 23 sierpnia.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 21 sierpnia. Konkurs na najlepszą zupę organizowany jest w dwóch kategoriach: indywidualnej i restauratorów i właścicieli gospodarstw.
Zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody, a przede wszystkim tę najważniejszą - Złotą Wazę.
Imprezy rozpoczynają się w niedzielę, o godzinie 15. Oprócz stoisk z pysznym jedzeniem, nie zabraknie koncertów, spektakli i zabaw dla dzieci.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną po godz. 18. Ale na tym nie koniec festiwalu. Do późnego wieczora będzie można podziwiać zespoły taneczne i muzyczne. A na zakończenie, o godz. 22 - pokaz sztucznych ogni.
Nie tylko Jedlina organizuje "smaczne festiwale". Na Biesiadę Ziemniaczaną, 22 sierpnia, zapraszają również Boguszów-Gorce. Uczestnicy powalczą o tytuł mistrza w potrawie z ziemniaka. Tam również nie zabraknie pysznych potraw. A na 12 września zaplanowano siódmą edycję Boguszowskiego Święta Chleba. Uczestnicy imprezy będa się mogli m.in. nauczyć wyrabiać ciasto chlebowe.
Impreza odbędzie się w Rynku, w Boguszowie - Gorcach.


Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec (gość)

wielki sped ludzi,po raz kolejny brak organizcji.jedna wielka masowa i nic poza tym.nie podobalo mi sie.

Ryszard (gość)

Tak beznadziejnej organizacji nie widziałem. Sądziłem że rok ubiegły był próbką organizacyjną,a ten będzie lepszy.Po pół godzinie nie było zup /na festiwalu zupy/,brak wytyczonych parkingów,kierunkowskazów,beznadziejne nagłośnienie a przede wszystkim błędna lokalizacja-zbyt mało miejsca.Impreza to jarmark handlowców i bubli. Myślę że większość przyjezdnych nie wybierze się w roku następnym jeżeli organizator nie obieca poprawy