Wyprawka 300 plus. Do kiedy można składać wnioski? Wyprawka 300 plus. Do kiedy można składać wnioski?

Wyprawka 300 plus. Do kiedy można składać wnioski? (© pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ważna informacja dla wszystkich rodziców. Już niedługo rozpocznie się składanie wniosków o wyprawkę 300 plus. Na jakich zasadach będzie się odbywało przyznawanie pieniędzy? Sprawdźcie. Dalsza część artykułu poniżej.

Od lipca będzie można składać wnioski o wyprawkę szkolną 300 plus elektronicznie, a od sierpnia - tradycyjnie. Pieniądze mają dostać wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Projekt rozporządzenia dotyczący programu rządowego "Dobry start" został obecnie skierowany do konsultacji społecznych.Przewiduje on, że od wakacji będzie można składać wnioski o w sprawie ustalenia prawa do świadczenia "Dobry start", popularnie zwanego wyprawką szkolną 300 plus.

Od 1 lipca wnioski o przyznanie świadczenia mają być przyjmowane wyłącznie przez internet, za pośrednictwem portalu empatia.mpips.gov.pl.

Drogą tradycyjną będzie można składać wnioski od 1 sierpnia. W obu przypadkach termin składania wniosków będzie upływał 30 listopada danego roku. Jak zapewnia rząd, pieniądze dostaną wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Wyprawkę mają otrzymywać dzieci uczące się do ukończenia przez nie 18. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).
Wyprawkę otrzymają również dzieci, które już ukończyły 18. rok życia pod warunkiem, że będą kontynuować naukę w szkole, którą rozpoczęły przed 18. rokiem życia, ale nie dłużej niż do ukończenia przez nie 20 lat.

Świadczenia mają zostać wypłacane w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, nie później jednak niż do 30 września danego roku. Realizacją programu mają zająć się gminy. Wnioski będzie można składać prawdopodobnie w ośrodkach pomocy społecznej, a w przypadku pieczy zastępczej - w powiatowych centrach pomocy rodzinie.

Wyprawka nie trafi natomiast do dzieci w "zerówkach". Jak podkreślają w MEN, program "Dobry start" jest programem szkolnym, skierowanym do uczniów, natomiast "zerówka" to jeszcze wychowanie przedszkolne. Oznacza to, że sześciolatek, który od września będzie uczęszczał do pierwszej klasy SP otrzyma 300 zł, natomiast dziecko w wieku 6 lat, które pozostanie w "zerówce" już nie.

Hallo

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lisa (gość)

Za pół biliona zdefraudowanych pieniędzy każdy emeryt, każde dziecko, i prawie każdy pacjent mógłby żyć godnie i bez napinki. Zdarzyło się być inaczej. Jak to było możliwe?

nie kłamcie że za poprzednich nic nie było (gość)

Za "nienormalności" były... wyprawki na Kajmany i kamienice. Boże, Ile kasy poszło się na szczaw i mirabelki, a lemingi wierzyły że jest kryzys.

Marek (gość) (Maciej)

A skąd się ty wziąłeś??? Twoi rodzice to TEŻ patologia i dziecioroby???? Czy jak nie było dodatku to robili to bo pragnęli takiego NORMALNEGO CZŁOWIEKA chodzącego do pracy

Ola (gość)

Żal Ci duP e ściska cebulo?skoro się należy i dzieciaki mogą korzystać z takiej formy to dlaczego nie?Deb il!jak mnie wkur.... tacy imbecy le!

rdrd (gość) (Maciej)

nudne tego rodzaju wypowiedzi. Ja nie dostaję 500+, samotna matka, a ojciec wsiąkł za granicę - rozwodu nie ma, wiec grosza nie dostaję, a zarabiam grubo ponizej średniej. Te 300 zl pozwoli mi kupić dziecku nowy plecak, spodnie, zeszyty i inne przybory.

Ala (gość) (Maciej)

Panie Macieju mam 3 dzieci, pracuje i nie w głowie mi zwalniać sie z pracy, mąż pracuje po 12 godz dziennie i założę się że płacimy większe podatki i zusy niż Pan więc jedyną patologią w Pana wypowiedzi jest żal do życia bo albo ma Pan duże dzieci i nic wcześniej Pan nie dostał albi jeszcze Pan dzieci nie ma! Przykre..nie jestem ani dzieciorobem ani patologią więc proszę się zastanowić zanim coś się napisze. Swoją drogą uważam że jeśli jest 500+ to dodatkowa wyprawka powinna być rzeczywiście może w materiałach szkolnych itp. dla najbardziej potrzebujących.w takiej formie to dla mnie kolejnych "chwyt" w stylu pisDA przed wyborami.

Ostrożny (gość)

Może lepiej w naturze dawać tę wyprawkę- zeszyty książki , kredki , pisaki bo kto sprawdzi czy dzieci dostaną te przedmioty czy bogaty tatuś wyda na przyjemności osobiste, albo mamusia na modne ciuchy.

Maciej (gość)

Patologia i dziecioroby żyjące na koszt państwa już zacierają ręce bo kasa za friko wpadnie. Bo po co chodzić jak normalni ludzie do pracy.