Największy przebój Nazareth to ballada "Love Hurts", ale grupa ma publiczności dużo więcej do zaoferowania. Ich wielkim fanem jest Axl Rose z Guns N' Roses.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Największy przebój Nazareth to ballada "Love Hurts", ale grupa ma publiczności dużo więcej do zaoferowania.


Ich wielkim fanem jest Axl Rose z Guns N' Roses. Jako dowód sympatii umieścił swoją wersję utworu "Hair Of The Dog" zespołu Nazareth na płycie Gunsów "The Spaghetti Incident?".

Legenda brytyjskiego hard rocka zagra we wrocławskim klubie Od Zmierzchu do Świ-tu. To będzie pierwszy kon-cert artystów we Wrocławiu. Grupa, która swoją popularność w mainstreamie zawdzięcza przeróbce piosenki Roya Orbisona "Love Hurts", ma jednak do zaoferowania publiczności więcej niż miłosne ballady. Mimo że Nazareth to legenda nieco dziś już przy-kurzona, mocny, lekko chropowaty głos wokalisty Dana McCafferty'ego wciąż robi wrażenie. Przynajmniej w nagraniach studyjnych. Jak zespół brzmi na żywo, okaże się w czwartek we wrocławskim klubie.

Grupa ma za sobą kłopoty z wytwórnią i kilka przetasowań w składzie. Zespół powstał w 1968 roku w szkockim mieście Dunfermline. Założyli go wokalista Dan McCafferty, gitarzysta Manny Charlton, basista Pete Agnew i perkusista Darrell Sweet. W 1970 roku zespół przeniósł się do Londynu, gdzie wydał swój debiutancki album, zatytułowany "Nazareth" (1971). Rok później ukazała się druga płyta grupy ("Exercises"), która wzbudziła spore zainteresowanie, jednak dopiero trzeci krążek "Raza-manaz" z 1973 roku był prawdziwym przełomem w ich karierze, z takimi przebojami jak "Broken Down Angel" i "Bad Bad Boy". Dwa lata później ukazała się płyta "Hair Of The Dog" z tytułowym utworem, który zyskał status platyny w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Brytyjczycy do dziś nagrali ponad 30 albumów koncertowych i studyjnych. Jeszcze w tym roku powinien ukazać się ich kolejny krążek, tym razem z największymi przebojami ("Golden Hits Nazareth"). Do Wrocławiamuzycy z Nazareth przyjadą w aktualnym składzie: Dan McCafferty (wokal), Pete Agnew (bas), Jimmy Murrison (gitara) i Lee Agnew (perkusja).

Od Zmierzchu do Świtu, ul. Krupnicza 15
27 sierpnia (czwartek), godz. 20
Bilety: 88 zł

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!