Mamy propozycję dla miłośników muzyki organowej: koncerty organizowane przez parafię ewangelicko-augsburską w Jeleniej Górze w kościele Zbawiciela przy pl. Piastowskim 18.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mamy propozycję dla miłośników muzyki organowej: koncerty organizowane przez parafię ewangelicko-augsburską w Jeleniej Górze w kościele Zbawiciela przy pl. Piastowskim 18. Pierwszy z nich, w wykonaniu Adama Klareckiego, usłyszymy w niedzielę, 16 sierpnia (początek - godz. 19). Utwory Bacha, Brahmsa, Widora i innych zabrzmią w aranżacji sakralnej. Występ jest organizowany w ramach Cieplickich Koncertów Organowych 2009.

Drugi koncert w kościele Zbawiciela usłyszymy w następną niedzielę, 24 sierpnia, też o godz. 19. Wystąpi Jan Bokszczanin. W programie utwory: Samuela Wesleya, Mariana Sawy, Johanna Pachelbela. Wstęp: 10 zł (ulgowy 8 zł).

Obaj muzycy są absolwentami prestiżowych szkół muzycznych. Mogą też poszczycić się współpracą z najlepszymi wykonawcami.
Adam Klarecki po studiach podjął współpracę z wrocławskimi chórami "Pueri Conso-nantes" i "Cantilena". Z kolei Jan Bokszczanin uczył się u takich profesorów muzyki organowej, jak prof. Guy Bovet czy prof. Harald Vogel.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!