Pomysłowy proboszcz Pomysłowy proboszcz

Oryginalny baner ma zachęcić ludzi do uczestniczenia w mszach świętych. (© Marek Weiss)

Co prawda ksiądz proboszcz nie jest "nasz", dolnośląski, ale tak nas urzekł, że postanowiliśmy pokazać Wam jego pomysł. Gospodarz parafii pod Ostrowem Wielkopolskim wywiesił baner, w którym w oryginalny sposób zachęca wiernych do uczestniczenia w niedzielnych mszach świętych. Chodziło o to, by skupić uwagę mieszkańców. I udało się. Bo kto przeszedłby obojętnie obok wielkiego baneru na opuszczonym budynku, który nawołuje "Przyjdź do kościoła zanim cię przyniosą". Autorem jest ksiądz Damian Hołoś, proboszcz z Latowic. Jak mówi, chce by ludzie bywali w kościele za życia, a nie gdy rodzina urządza pogrzeb...


Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wal (gość)

Faktycznie,bardzo ujmujący i trafiający greps. Oddaje miałkość udawanego na pokaz chrześcijaństwa przez część ludzi
mieniących się mianem katolików. Pięknie teraz w maju wyglądają dzieci w białych strojach po I Komunii. Tyle,że wracając do domu rodzinnego zderzają się z odrzuceniem wiary,pijaństwem,przemocą,wulgaryzmem, pustką intelektualną,totalnym olewaniem zasad moralnych.