Elżbieta Węgrzyn

avatarElżbieta Węgrzyn

Wałbrzych
Dziennikarz Gazety Wrocławskiej, Panoramy Wałbrzyskiej i redaktor internetowy w latach 2009 - 2014

W Kotlinie Kłodzkiej sytuacja ustabilizowana

2013-06-26 14:57:08

Wody opadły poniżej stanów ostrzegawczych na niemal całym obszarze powiatu kłodzkiego. Poziom wód opada.Stany ostrzegawcze utrzymują się jedynie w Krosnowicach i Lądku Zdroju. W ciągu nocy niewiele padało. Ponad 10 mm deszczu spadło w okolicy Łężyc, Jodłowa, Jugowa, Pstrążnej i Zieleńca.

Tak było wczoraj 25 czerwca
W ciągu ostatnich 12 godzin największe opady zanotowano w Bielicach (ponad 60 mm) i Stroniu Śląskim (ponad 50 mm). Rośnie poziom wód na Ziemi Kłodzkiej. Po ostatnich opadach deszczu są pierwsze stany ostrzegawcze.

12.00
Stany ostrzegawcze w 8 miejscach: Ścinawce, Gorzuchowie, Kłodzku, Krosnowicach, Lądku Zdroju, Stroniu Śląskim, Szalejowie Dolnym i Tłumaczowie.
Woda wzbiera w Tłumaczowie, Bardzie, Ścinawce i Międzygórzu.

9.30
25 czerwca o godz. 9.30 stany ostrzegawcze zanotowano w: Żelaźnie, Krosnowicach i Stroniu Śląskim.
Woda podnosi się w Ścinawce, Bardzie, Bystrzycy Kłodzkiej, Gorzuchowie, Kłodzku, Krosnowicach, Szalejowie Dln. i Tłumaczowie.

Ostrzeżenie meteorologiczne
Meteorolodzy zapowiadają dalsze opady deszczu. Do 26 czerwca ma na ziemi wałbrzyskiej padać, prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami około 50 mm, a w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim od 30 mm do 45 mm, miejscami od 60 mm do 70 mm. Największe natężenie opadów przewiduje się w drugiej połowie nocy i jutro przed południem.

Ostrzeżenie hydrologiczne
W związku z prognozowanymi opadami deszczu na dopływach środkowej Odry spodziewane są gwałtowne wzrosty stanów wody, zwłaszcza na ciekach górskich i podgórskich. W zlewniach Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru i Nysy Łużyckiej stany wody mogą przekroczyć stany alarmowe. W zlewniach Oławy, Ślęzy i Widawy prognozowane są wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych. W zlewni Baryczy prognozowane są ponowne wzrosty stanów wody.

Zobacz też: http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1878422,walbrzych-lokalne-podtopienia-w-regionie-zdjecia,id,t.html;lokalne podtopienia w regionie
http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1889051,powiat-walbrzyski-ziemia-klodzka-burze-z-gradem-i-ulewne,id,t.html;burze z gradem pustoszą region

Jesteś na profilu Elżbieta Węgrzyn - stronie mieszkańca miasta Wałbrzych. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj