Dziewiąta z rzędu porażka koszykarzy Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko. Przegrali w Poznaniu

DAB
Dziewiątej z rzędu porażki na wyjeździe doznali koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko. Było to pierwsze spotkanie naszego zespołu po dwóch tygodniach przerwy. Tym razem podopieczni Jerzego Chudeusza okazali się słabsi od Biofarmu Basket Pozań, ulegając 74:81.

W niedzielnym spotkaniu pierwsi do głosu doszli przyjezdni, którzy po pięciu minutach gry wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie. W końcówce kwarty miejscowi zdołali jednak zniwelować przewagę do zaledwie jednego punktu.

Wyrównana walka toczyła się praktycznie do połowy czwartej części meczu. Żaden z zespołów nie był w tym czasie w stanie uzyskać większej przewagi niż sześć „oczek”. Końcówka należała jednak do Biofarmu, który ostatecznie pokonał nasz zespół. Jeśli można szukać pozytywów porażki, to zdecydowanie będzie to fakt, że Nysa utrzymała zaliczkę z pierwszego meczu pomiędzy tymi zespołami (9 punktów), dzięki czemu w przypadku równej liczby punktów, to nasza drużyna będzie wyżej w tabeli.

Kolejne dobre spotkanie zanotował Jan Malesa, który do dorobku zespołu dołożył 17 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst. 13 punktów rzucił Karol Kutta, a 11 Szymon Tomczak. Już w środę Nysa zagra we własnej hali z Księżakiem Łowicz. Początek o godzinie 19.30.

Basket Poznań - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 81:74 (18:19, 21:18, 17:19, 25:18)

Basket: Fiszer 17, Marek 16, Flieger 15, Struski 12, Krajewski 6, Wojciech Tomaszewski 6, Dawid Bręk 5, Mateusz Bręk 2, Smorawiński 2, Fatz 0, Wiśniewski 0. Nysa: Malesa 17, Kutta 13, Tomczak 11, Bartkowiak 9, Zagórski 9, Wojciechowski 6, Madziar 5, Weiss 4, Nowicki 0.

Wyniki: Weegree AZS Politechnika Opolska - Czarni Słupsk 111:105, Pogoń Prudnik - Timeout Polonia 1912 Leszno 87:84, GKS Tychy - WKK Wrocław 92:101, Energa Kotwica Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 77:72, Biofarm Basket Poznań - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 81:74, Miasto Szkła Krosno - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 71:76