Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lądek-Zdrój: Sukces lądeckich sztangistów

WEN
Zawodnicy Olimpii na podium
Zawodnicy Olimpii na podium FOT. ARCHIWUM MARKA ORBACHA
Duży sukces zanotowali zawodnicy Olimpii Lądek-Zdrój podczas niedawnych Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Złotoryi (bez koszulek specjalistycznych). Zespół kierowany przez Sławomira Tomczaka wrócił do domu z medalami.

Najlepsze miejsca zajęli zawodnicy startujący w kategorii do 67,5 kg. Drugie miejsce zajął Adrian Tomczak, wyciskając 145 kg, a trzecie Marek Orbach z wynikiem 140 kg. W kategorii do 82,5 kg VII miejsce zajął Sławomir Tomczak z wynikiem 162,5 kg, co w kategorii weteranów, czyli zawodników powyżej 45 roku dało mu V miejsce. Zawodnicy Olimpii nie kryją zadowolenia z udanego występu. W imprezie startowało prawie 200 zawodników z całej Polski.
- To były dla nas bardzo ważne zawody. Przygotowywaliśmy się do nich cały rok - mówi Marek Orbach.
Lądecka Olimpia istnieje od kilkunastu lat. W tym czasie zawodnicy brali udział w wielu imprezach sportowych, choć ostatnie zawody w Złotoryi należą chyba do najbardziej udanych.
- Teraz przygotowujemy się do Mistrzostw Dolnego Śląska, które odbędą się w marcu w Międzylesiu - zapowiada Marek Orbach. A my gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne udane wyniki sportowe.