Piłkarki AP Orlenu Gdańsk przegrały i spadły z podium. Pogrom Pogoni Dekpolu Tczew

Paweł Stankiewicz
Pomorskie drużyny źle spisały się w 18. kolejce Orlenu Ekstraligi kobiet. W bardzo ważnym meczu zespół AP Orlenu Gdańsk przegrał w Łodzi i stracił miejsce na podium. Oczywiście rywalizacja o medal toczy się w dalszym ciągu. Z kolei drużyna Pogoni Dekpolu Tczew doznała klęski u siebie w spotkaniu z Czarnymi Sosnowiec.

Piłkarki gdańskiego zespołu chciały wygrać w Łodzi, aby utrzymać trzecie miejsce w tabeli. Zadanie było jednak bardzo trudne, zwłaszcza że w drużynie ma brakuje problemów kadrowych spowodowanych kontuzjami.

Łodzianki okazały się jednak w tym spotkaniu lepszym zespołem i wygrały zasłużenie. Miały więcej okazji bramkowych i oddały więcej strzałów. W pierwszej połowie gola strzeliła Wiktoria Zieniewicz, a po przerwie wynik ustaliła Karolina Majda. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego spadły na piąte miejsce w tabeli Orlenu Ekstraligi kobiet, a strata do SMS Łódź i Czarnych Sosnowiec wynosi dwa punkty. A przed gdańszczankami jeszcze bardzo trudny wyjazd do Sosnowca.

Drużyna Czarnych w tej kolejce ligowej grała z kolei w Tczewie i dała zespołowi Pogoni Dekpolu lekcję futbolu i skuteczności. Zespół z Sosnowca rozgromił drużynę z Pomorza strzelając aż siedem goli, z czego sześć w drugiej połowie spotkania. Futbolistki Pogoni zajmują ósme miejsce w tabeli Orlenu Ekstraligi.

UKS SMS Łódź – AP Orlen Gdańsk 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wiktoria Zieniewicz (26), 2:0 Karolina Majda (70)

AP Orlen: Michlewicz – Sirant, Sanford, Łapińska, Szewczuk (66 Dabney), Tarnawska (66 Mazur), Formela (46 Skrzypczyk), Frazier, Kołodziejek, Aoyem (46 Dymińska), Massombo

Pogoń Dekpol Tczew – Czarni Sosnowiec 0:7 (0:1)

Bramki: 0:1 Patrycja Sarapata (28), 0:2 Klaudia Miłek (54), 0:3 Klaudia Miłek (57), 0:4 Karlina Miksone (79), 0:5 Klaudia Miłek (82), 0:6 Nikol Kaletka (87), 0:7 Nikol Kaletka (89)

Pogoń Dekpol: Banaszkiewicz- Zielińska (60 Sobierajska) Korda, Andrzejewska, Nowak, Rembalska, Katowicz (60 Czarnecka), Jędrzejewska (70 Golec), Tobiczyk, Witczak (42 Wierzbińska), Sobal (70 Drzewiecka)